Kuriozitete / E Martë 11 Dhjetor 2018, 17:05

'Do të merrni atë që meritoni', Meri ka lajme të mira për këtë shenjë horoskopi

Sot 11 Dhjetor dhe Dielli ne Shigjetar eshte ne kundershtim me Asteroidin Sapfo ne Binjak

Dielli ne Shigjetar perfaqeson fuqine e Jetes per te Krijuar
dhe te shprehe nepermjet gezimit dhe Dashurise qe te ndjejme siguri dhe qendrueshmeri. Sapfo shprehe ndjeshmerine e emocioneve ne lidhje me seksualitetin dhe nevojen e njeriut per Dashuri dhe ti njohi fuqine sheruese te Dashurise. Behet fjale per Pasionin qe shprehet nepermjet nje talenti ne Art. Sot duhet te pranojme qe kemi ndjenja te forta qe qendrojne ne Heshtje

Kerkojme menyra per tu shprehur dhe sot nje nga keto menyra mund te jete Arti apo nje talent dhe nje aftesi e jona

Dashi 
Mund te shfrytezojne sot aftesine e tyre komunikuese apo informacionin per te bere biseda dhe takime te rendesishme

Demi
Ka mundesi qe sot te tregojne talen ne shkembimet ekonomike apo ne ndryshimin e menyres se si mund te fitojne me teper para

Binjaket
Sot eshte nje dite ku mund te nxjerrin nje person me te kompletuar si artistikisht si personalisht dhe kjo ti vere ne nje pozite me te mire

Gaforrja
Nje komunikim verbal me veten dhe nje momolog i shendetshem mund tu kthej qetesine apo te vendosin per nje pune ne baze te talentit te tyre

Luani
Do gjejne miq e shoke duke forcuar aleancat dhe qellimet si edhe mund te marrin drejtimin e puneve ne nje grup pune Dalje argetim nuk do mungoj

Virgjeresha 
Mund te jete e paqendrueshme sot informacioni apo vleresimi ndaj figures tuaj Perpiquni ta doni punen qe beni ne te kundert do gjendeni jashte saj

Peshorja
Ne fushen e dipllomacise dhe te kualifikimeve sot do keni nje shans apo nje ngritje ne sy te ligjit apo te partnereve dhe njerzve qe ju mbeshtesin

Akrepi
Ka ardhur momenti te merrni ate qe merritoni nga te tjeret per aftesite talentet apo energjine tuaj ne komunikim apo ne bashkepunim e jete personale

Shigjetari
Mund te shfrytezoni aftesine apo talentet e bashkepunetorve tuaj per ta cuar perpara cdo projekt apo pervoj personale

Bricjapi
Me aftesine tuaj manaxhuese mund te arrini te mbikqyrni me shume se nje pune apo nje veprimtari Permiresoni marredheniet me njerzit e perditeshem

Ujori
Me aftesine tuaj llogjike dhe parashikuese mund te jeni nje hap para ne nje ceshtje te rendesishme krijuese Arti pune apo ne nje ceshtje errotike

Peshqit
Ne familje mund te beni nje revolucion per mire ne kuptimin e sjelljes se ideve te reja pozitive per ndryshime dhe rregullime marredheniesh per parashikime te detajuara.