Nga Bota / E Hënë 5 Nëntor 2018, 16:04

Siç e di zakoni, aktorja turke i jep fund beqarisë me ceremoninë tradicionale

Aktorja shumë e dashur turke e serialit "Zonja Felizet dhe të bijat", Denis Baysal prej një viti është në lidhje dashurie me solistin e grupit Kolpa, Baris Yurtcu. Ata së fundmi i kanë dhënë fund beqarisë dhe janë fejuar në një ceremoni private dhe shumë tradicionale.

Çifti i dashur për publikun ka shpërndarë disa foto ku siç shihet ata janë duke ndjekur traditat, pasi Denis ka përgatitur kafe për bashkëshortin  saj të ardhshëm. Më pas në foto shihet se dyshja ka shkëmbyer unazat duke zyrtarizuar kështu fejesën.

Sipas mediave turke pritet që në verë të vitit 2019, ata të kurorëzojnë dashurinë e tyre në martesë. Një dasmë kjo që me siguri do komentohet shumë gjatë.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

ð???

A post shared by Deniz Baysal (@denizbaysal_) on