Kuriozitete / E Diel 4 Nëntor 2018, 18:06

'Do të fitoni pozicionin e ëndrrave në punë' Meri sjell lajme të mira për këtë shenjë horoskopi

MESIME JETE DUKE E PIKTURUAR BUKUR JETEN

Ne udhetimin tone shpirteror sot do kemi edhe dy tabllo shtese

Perball Xhiron ndodhet asteroidi Athina Pallas dhe Iris

Athina Pallas (pallas2) ka si numer te shquar numrin 2 Uzbulua ne 28 Mars 1802
Athina perfaqeson Vajzen me karaktere te vecanta zgjuarsie strategjie Sofia apo dituria qe nxjer ne pah ne momente hakmarrje apo kunderveprimi te fuqishem

Iris perfaqeson lidhjen midis Tokes dhe Qiellit me te gjitha ngjyrat e ylberit pra Ylberin

Udhetimi jone shpirteror pervec diturise dhe forces e startegjise ka nevoj edhe per ngjyra dhe drite

Dashi
Ne perjetimet e veshtira karmike dhe shpirterore ka nevojen sot te mos ngelet ne lluc por te ngrihet drejt gezimit dhe ndryshimeve

Demi
Do prjetoj nje ndjenje te pernjehereshme instiktive ne dashuri dhe do mbushet me deshiren te lere mbrapa cdo gje te lodhshme sado e rendesishme qe te jete

Binjaket
Mund te clirojne nje mundesi per ndryshime te mira ne familje apo ne ndryshim te vendit te banitmit dhe aderimit me ngjyra jetesore

Gaforrja
Mund te zbuten pak dhe te kuptojne qe kane dal nga kafazi i detyrimeve apo i mbijeteses dhe te qenit me njerezor i bene te lumtur

Luani
Do cliroj te gjitha mundesite e tij dhenese dhe ekonomike per nje pune qe e do shume apo per nje persona qe vertet e bene te ndjehet i dashuruar

Virgjeresha 
Do keni nevoj per me shume strategji apo ngjyra qe te riktheheni ne rrugen e duhur pasi duket sikur e keni humbur fillin dhe drejtimin

Peshorja
Nese ne mendjen tuaj ka ide dhe ngjyra askush nuk mund tju bllokoj apo hezitoj ndihmen per te avancuar apo per te investuar

Akrepi
Do beni mire te thoni deshirat tuaja dhe te veproni per ti realizuar Eshte momenti qe forcat e natyres tju bejne nje dhurate shpirterore

Shigjetari
Do pozicionoheni me zgjuarsi ne nje pune qe ju jep emer dhe reputacion por edhe qe do merrni hak ndaj atyre qe ju kane lodhur dhe nenvleftesuar

Bricjapi
Nese nje rrugetim e shikoni te erret pa shprese jeni ju ata qe sot mund ti shtoni ngjyra dhe ta ktheni ne nje udhetim shume interesant

Ujori
Dita dhe e perditshmja juaj do mbushet me ngjyra dhe plane te zgjuara te cilat do ecin me shepjtesine e drites mjafton qe ju te jeni prezent

Peshqit
Perball jush ndodhet e ardhmja dhe brenda jush ndodhet e shkuara Nese beni nje hap drejt te ardhmes do filloni te cliroheni nga e kaluara