Kuriozitete / E Hënë 15 Tetor 2018, 17:05

Parashikimi javor nga Meri/ Kësaj shenje horoskopi do t’i ndryshojë jeta nga një surprizë

"Një javë e rë që vazhdon akoma me hënën e re në Peshore dhe me Aferditën që vazhdon ecurinë e saj të kundërt, do jetë një javë me nuanca romantike. Kjo do ndodh pasi Afërdita do takohet me Mërkurin dhe Neptuni do lidhet pozitivisht me Mërkurin. Këto ditë do t'i japin më shumë thellësi ndjenjave dhe kujtimeve. Takimi i Mërkurit me Neptunin në shenjat e ujit do sjell takimin e logjikes me fantazine në anën më romantike dhe te ngrohte. Marrëdhëniet do kene thellesi, vertetesi dhe thelb. Do na ndihmojë shumë këtë javë kontakti me elementin ujë, shetitje ne det, zhurmen e detit, muzike dhe dialogjizëm", njofton astrologe Meri.

Më poshtë parashikimi javor për të gjitha shenjat.

Dashi Nje mundesi e mire kete jave te largoheni nga rutina dhe problemet Permbushni me energji trupin dhe shpirtin tuaj. Kontaktet me Peshq dhe Akrep do jene te mira

Demi Romantizmi pa realizmin mund tju nervozoj por sidoqofte nje partner me pasion do ju terheqi large cdo marredhenie indiferente. Komunikim i mire me Virgjeresha Akrepet dhe Luanet

Binjaket Do keni njohje te mira romantike ne ambjentin e punes dhe kjo do ju shkepuse paksa nga detyrimet dhe perkushtimet e lodhshme ne marredheniet egzistente

Gaforrja Nje takim surprize do ta kthej vemendjen tuaj ne jeten errotike ne gezimin e jetes dhe ne pune qe ju japin kenaqesi. Nje kujtim ju rikthen ne nje lidhje te harruar

Luani Marredheniet ekonomike me Binjaket virgjereshet do behen teme e diskutimeve ne kete periudhe. Mund te favorizoheni edhe ne nje biznes familjar

Virgjeresh Mund te keni nje ndjesi tradhetie apo vetmie dhe kjo do ju largoj pak nga komunikimi dhe veprimtarite e perditeshme. Do merreni me meditim

Peshorja Do kerkoni dhe ndjeni kthimin e nje periudhe lulezimi ne ceshtjet ekonomike. Ka mundesi te percaktoni apo filloni nje pune te re

Akrepi Fantazi ndjenje komunikim dhe dashuri sidomos me Peshqit Virgjereshet apo Binjaket. Kjo periudhe do ju sjell shume njerez

Shigjetari Pamvaresisht hapjeve dhe sqarimit te marredhenieve ne pergjithesi perseri do tentoni takime te fshehta romantike dhe pasionante

Bricjapi Miqte dhe mbeshtetesit tuaj mund te kene me shume fantazi dhe fat se ju ne kete periudhe. Do ishte mire te terhiqeshit nese vete nuk jeni te suksesshem

Ujori Ka ardhur momenti te kujtoni persona qe ju kane keshilluar apo ndihmuar. Do beni mire te riktheheshit aty ku e kishit lene nje marredhenie apo marreveshje Takim me Akrep

Peshqit Sado te rremujshem dhe konfuz mund te arrini te percaktoni nje drejtim te qarte ne jeten tuaj sentimentale. Me ne fund dicka po konsolidohet ne jeten tuaj