Nga Shqipëria / E Shtunë 18 Mars 2023, 09:09

Parashikimi i motit, mësoni si do të jetë kjo fundjavë

Fundjava do të ndikohet nga kushte atmosferike të qendrueshme. 

Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi 1-7m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jonë të jetë i forcës 1-2 ballë.

Burimi: Abc News