Nga Bota / E Enjte 16 Shkurt 2023, 18:06

Ditë e madhe për boksin shqiptar më 25 Mars

Aspak e pabesueshme!

Boksieri shqiptar i cili bokson ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, Kristian Prenga, me date 25 Mars ndeshet per 2 tituj kampion, titullun WBA dhe ate NBA. E rralle kjo per nje boksier shqiptar. Ndeshja do zhvillohet ne Atlantic City, ne nje prej sallave te boksit më te famshe. Deri sot asnje boksier shqiptar nuk ka arritur te konkuroje dhe brenda nje ndeshjeje te luhet per keta 2 tituj.

Prenga me nje postim te tijin ne rrjetet sociale i ka bere thirrje te gjithe bashkekombasve te Tij qe me flamurin shqiptar ta mbeshtesin gjate ndeshjes. Kujtojm se Prenga bokson me flamurin kombetar dhe kjo fitore do ta rendiste ate nder 15 boksieret me te mire ne bote te momentit. I urojme suksese kampionit tone. Me fitore.