Nga Shqipëria / E Martë 24 Janar 2023, 15:03

Eksperti: Qyteti që kërkon më shumë Oltën është Gjirokastra

Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi, i ftuar sot në "Wake up", ka treguar se Big Brother ka thyer rekord këtë vit me shikime për shkak të videove dhe postimeve për Luiz Ejllin. Eksperti u ndal edhe tek dy banorë të tjerë shumë të fortë, Kiara Tito dhe Olta Gixhari. Eksperti zbuloi se qytetet që kërkojnë më shumë për Oltën në Google janë Gjirokastra, Durrësi dhe Tirana.

"Qyteti që ka kërkuar më shumë për Oltën është Gjirokastra. Më pas vjen Durrësi dhe Tirana", tha eksperti i IT, Tomi Kallanxhi.