Këshilla / E Mërkurë 10 Janar 2018, 17:05

Ju prezantojmë me maskën e mrekullive. Do ju bëjë të dukeni 10 vite më e re

Kujdesi ndaj lëkurës është një nga gjërat që shumë femra e kanë prioritare. Janë të shumta ato që përjetojnë shumë problem me lëkurën  e tyre, duke filluar që nga aknet, puçrat, rrudhat e shenja e ndryshme në lëkur, të cilat është e vështir që ti heqësh. Por kohët e fundit një maskë e cila na vjen nga Korea e Veriut na tregon se si duke e përdorur atë, ju do të dukeni 10 vite më e re.

Maska është përdorur për herë të parë nga aktoria Drew Barrymore, e cila ka treguar se ajo bënë vërtet një ndryshim të madh në lëkurën  e saj. Në fotot e ndryshme që ajo ka postuar dallohet ndryshimi dhe efekti i madh që kjo maskë ka bërë tek fytyra e saj.

Maska është një përbërje orientale si: ekstrakti i lotusit, ekstrakti i pemës orientale, ekstrakti i çajit të gjelbër, luleve të thata, vaji i frutave dhe ekstraktin e disa bimëve orientale që përmban, ajo ka edhe këto aftësi rigjeneruese të lëkurës së fytyrës.

Ndërkohë kohët e fundit kjo maskë nga Korea e Jugut është ndër më të kërkuarat në të gjithë botën.