Nga Bota / E Premte 18 Nëntor 2022, 17:05

Kristian Prenga triumfon me Knock Out

Boksieri shqiptar Kristian Prenga triumfon ne ndeshjen e tij te rradhes ne Amerike kunder boksierit amerikanAlvin Davie. Prenga nuk e ka ndalur serine e tij te firoreve duke shkuar keshtu ne 12 fitore.

Prenga e mbylli ndeshjen ne Roundin e dyte pasi e rrezoi kundershtarin me K.O. David u rrezua nga Prenga 2 here vetem gjate roundit te pare dhe pastaj 2 here te tjera gjate roundit te dyte.

Mbeshtetja e shqiptareve ne Atlantic City ishte e zjarrte dhe e jashtzakonshme. Ne fund Prenga u shpreh, nuk jam me i miri por do bej gjithmone me te miren.

I urojme fitore dhe suksese ne vazhdim kampionit tone.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Kristian Prenga (@kristprenga)