Nga Shqipëria / E Enjte 17 Nëntor 2022, 01:01

Flutura Açka flet për librin e Ermal Mamaqit: Na sjell një botë që ne nuk e njohim

Libri "Në garë me veten" ka qenë i shumëpërfolur këto ditë dhe është diskutuar edhe mbrëmjen e djeshme në “Goca dhe Gra”, ku Flutura Açka është pyetur rreth mendimit të saj në lidhje me këtë çështje.

Flutura Açka: Shyqyr që botohen librat. Nuk mund të dal kundër asnjë libri. Si mund të jetë një libër i keq? Libri për fat të mirë nuk është as frut as perime që të prishet, mund të rrijë gjatë në vitrinë kur është libër i mirë. Një libër nuk mund ta shkruajë vetëm një shkrimtar i mirfilltë, shkruaj një libër sepse ti sjell në botë që ne nuk e njohim, na sjell prapaskenat e gjërat që nuk i dimë. Secili të shkruajë si të dëshirojë dhe tregu do e vendosë e merr apo nuk e merr.