Nga Shqipëria / E Enjte 23 Qershor 2022, 16:04

I nxehti afrikan në Shqipëri, sa pritet të shkojnë temperaturat ditët në vijim

Prej ditësh i nxehti afrikan ka përfshirë vendin tonë. Në ditët në vijim pritet të kemi sërish rritje të temperaturave, të cilat pritet të shkojnë deri në 38 gradë celsius deri në fund të muajit Qershor.

Sinoptikanët kanë parashikuar gjithashtu një verë të nxehtë dhe të thatë edhe gjatë muajit korrik.

Burimi: Abc News