Nga Shqipëria / E Premte 28 Janar 2022, 00:12

Do tërhiqet pas mandatit të tretë? Përgjigjet Rama: Nuk do bëhem mbret, por…

I ftuar sonte në "Open", kryeministri Edi Rama nënkuptoi se mund të jetë në garë dhe për mandatin e katërt.

Pasi tha “Nuk do të bëhem mbret”, Rama shtoi se viti 2030 erdhi. 

E vetmja arsye përse do të tërhiqet do të jetë nëse nuk do të ketë pasionin dhe bindjen që ka sot.

“Nesër mund të ndodhë që nuk e ndjej këtë forcë e them deri këtu isha. Nuk më intereson kjo, por mosbërja horr e këtij vendi. E bënë horr Shqipërinë po të them”, tha Rama.