Nga Shqipëria / E Mërkurë 3 Mars 2021, 17:05

Në prag të martesës, koronavirusi i merr jetën 27-vjeçares nga Berati

Një 27-vjeçare nga Berati ka humbur jetën nga Koronavirusi. “Abc News” shkruan se vajza ndodhej në intubim te “Shefqet Ndroqi” dhe ka ndërruar jetë pasditen e djeshme.

Vajza nga Berati priste të martohej së shpejti, por fatkeqësisht kjo ëndërr i është prerë në mes. Ajo ishte shtruar fillimisht në spitalin rajonal të Beratit, por gjendja e saj ishte përkeqësuar.

27-vjeçarja nuk vuante nga sëmundje të tjera bashkëshoqëruese.

Burimi: “Abc News”