Nga Shqipëria / E Martë 23 Shkurt 2021, 01:01

Këngëtari shqiptar martohet me aktoren e serialit 'Ertugrul'

Aktorja e serialit "Ertugrul", i transmetuar në TV Klan, Burcu K?ratl? është martuar për herë të dytë me partnerin e saj, këngëtarin me origjinë shqiptare Sinan Akç?l.

Mediat turke raportojnë se çifti ka thënë për herë të dytë "Po", teksa kanë publikuar edhe foto nga dita e tyre më e lumtur.

Çifti u martua në vitin 2018, por më pas u ndanë dhe pasi kuptuan se nuk bëjnë dot pa njëri-tjetrin u martuan sërish.

Sinan është me origjinë nga Kosova. Burcu është e njohur me rolin e Gokçes në serialin "Ertugrul".